Zapytaj specjalistę

O czym pamiętać przy planowaniu instalacji elektrycznej?

Przede wszystkim warto skorzystać z usług ekspertów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i odpowiednim uprawnieniom firma ame-s projektuje bezpieczne systemy elektryczne.

Elektroinstalacje powinny być wykonane z przewodów miedzianych i z wykorzystaniem osobnego przewodu ochronnego. Prawidłowy projekt uwzględnia odpowiednią liczbę zarówno obwodów trójfazowych, jak i jednofazowych oraz optymalną liczbę i lokalizację gniazd wtykowych.

Nie można zapominać o wykorzystaniu właściwych bezpieczników oraz ich profesjonalnej konserwacji. Pomożemy Państwu uniknąć przykrych konsekwencji – bezpieczne i dobre instalacje elektryczne w Warszawie w niskiej cenie. Z ame-s!

Zalety systemów kontroli dostępu

Kontrola dostępu pozbawiona jest wszystkich wad tradycyjnych kluczy. Systemy nie dopuszczą do chronionych pomieszczeń osób bez odpowiednich uprawnień. Bez wyjątków! To także przydatny system dla pracodawców – może zapobiec niekontrolowanemu opuszczaniu stanowiska pracy przez pracownika. Dzięki sterownikom systemu łatwo i szybko zmienicie lub odbierzecie Państwo uprawnienia wstępu do określonych stref.

Typy systemów kontroli dostępu:

  • czytniki i sterowniki,
  • przegrody,
  • zamki elektryczne.
  • identyfikatory – karty magnetyczne, zbliżeniowe lub aktywne,

Wybór domofonu

Warszawska firma ame-s dopasowuje domofony do Państwa potrzeb i wygody. Dla przykładu: w domach jedno- lub dwurodzinnych najlepszym rozwiązaniem będzie system analogowy, ze względu na funkcjonalność i niską cenę.

Z kolei budynki wielorodzinne powinny być wyposażone w bardziej zaawansowany – cyfrowy system domofonów (coraz częściej są to już wideofony), by spełniały swoją rolę. Numeryczna klawiatura pozwala wybrać numer mieszkania, a cyfrowy system umożliwia liczne ustawienia (np. automatyczne zamykanie drzwi po określonym czasie, rozłączanie rozmowy nawet przy źle odłożonej słuchawce), których nie mają domofony analogowe.

Możliwe jest również rozwiązanie łączone – analogowo-cyfrowe.

Przy wyborze domofonu warto zawsze zwrócić uwagę na liczbę przycisków, parametry elektrozaczepu oraz energooszczędność.

Kamery CCTV

Kamery są jednym z najważniejszych elementów systemu monitoringu. Wybór kamery zależy od rodzaju obrazu (kolorowego lub czarno-białego) oraz miejsca i warunków, w jakich będzie pracować–w dzień czy w nocy? Istotnymi parametrami branymi pod uwagę przy wyborze kamery są również rozdzielczość obrazu, wytrzymałość (zwłaszcza, gdy chodzi o kamerę na zewnątrz) oraz kąt widzenia i zoom.

Bez względu na to, do jakich celów potrzebna jest Państwu kamera przemysłowa dobierzemy odpowiedni rodzaj i zasugerujemy konkretny model sprawdzonych producentów. Obecnie na rynku jest tak wiele typów kamer, że najlepiej porozmawiać o nich ze specjalistą w kontekście konkretnego Państwa zapotrzebowania.

Zapraszamy do kontaktu z elektrykami z ame-s w Warszawie!

Zalety inteligentnego domu

Inteligentny dom „myśli” za Państwa. Wprawdzie trudno z nim porozmawiać o współczesnej filozofii czy ostatnim filmie, ale może zadbać o włączenie ogrzewania na określoną moc o danej porze doby lub o podniesienie żaluzji.

Jednak to Państwo sami decydują, na ile dom czy mieszkanie mają być inteligentne.

Inteligentny system może np. znacznie zwiększyć bezpieczeństwo, dzięki sieci monitoringowej, czujnikom ruchu czy systemom natychmiastowego reagowania.

To także wygoda – łatwe zautomatyzowanie i kontrola ogrzewania czy oświetlenia potrafią uczynić życie znacznie łatwiejszym, a do tego oszczędniejszym.

Automatyczne, programowalne sterowanie pozwala zminimalizować ilość marnowanej energii. Systemy sterowania znacznie ograniczą koszty ogrzewania czy oświetlenia.

Jak projektuje się systemy przeciwpożarowe?

Nasza firma oferuje nowoczesne instalacje, które błyskawicznie i dokładnie zlokalizują niebezpieczeństwo pożaru dzięki zastosowaniu podłączonych do centralnego mikroukładu czujek:

  • optycznych,
  • jonizacyjnych,
  • wykrywających zmiany temperatury.

Stosowane przez nas układy dopasowane są do warunków otoczenia i do rodzajów zgromadzonych w monitorowanej przestrzeni przedmiotów. Instalacje ame-s znajdują szerokie zastosowanie m.in. w obiektach użyteczności publicznej, biurowcach czy centrach handlowych.

ame-s – elektryk Warszawa